Vždy je šanca

Autor: Elena Engelová | 2.2.2015 o 7:29 | Karma článku: 6,36 | Prečítané:  309x

Celý svoj doterajší život som si myslela, že nie som dosť dobrá, že pre svojich blízkych nerobím dosť, preto sa mi nedostáva pochvaly a preto sa mi ani v nedarí. Až keď sa mi život rozsypal úplne a ja som bola nútená si ho začať budovať od základu a sama, pochopila som, že to bol blud. Tak veľmi som chcela, aby sa môj život aspoň podobal šťastnému a dokonalému, až som zabudla, že jeho stredom som ja sama a že to, ako bude vyzerať, závisí len odo mňa.

To, že nie som hodná lásky, som svojim blízky podsúvala ja a oni to príjmali ako samozrejmosť. Spätne to ku mne prichádzalo ako jasná informácia a tak som sa v tom neustále točila. Toto moje seba hodnotenie pochádza dozaista z detstva, no nemienim to analyzovať. Mohlo by to vyznieť ako obviňovanie mojich rodičov z toho, že mi nevychádzajú vzťahy a ani ostatné veci. Oni len odovzdávali, čo dostali, nevedeli to inak. Rozhodne im to nemám za zlé.

Udalosti posledných dvoch rokov mi nastavili ostré a veľmi jasné zrkadlo. Uvidela som sa v ňom tak zreteľne, ako ešte nikdy. Dokázala som si ozrejmiť viac, ako mi bolo milé, bez príkras si priznať to, čo bolo zahrabané v tých najspodnejších šuplíkoch. Je fajn povedať si, že vlastne o nič nejde, prestať pred sebou hrať divadlá a konečne sa zhlboka nadýchnuť. Všetky úzkosti a strachy sa akoby zázrakom rozplynú a je tu možnosť začať úplne odznova. Šanca prepustiť lásku z väzenia a nebáť sa ju žiť.

Možno to vyznieva trochu zmätene, no chcem tým len povedať, že z každej bolesti a trápenia sa dá dostať jedine cez otvorené srdce a ochotu prevziať za svoj život plnú zodpovednosť. Toto poskytuje samota. Chvíle a situácie, kedy sa nemôžem spoľahnúť na nikoho, iba sama na seba. Ťažké, ale v konečnom dôsledku veľmi príjemné. Ako keď sa vydám na namáhavú túru, stupáky, neschodné terény, potoky a rokliny, no ja ju zdolám a v cieli potom odpočívam, unavená, šťastná a veľmi, veľmi pyšná na seba. Som dobrá. A začína sa mi dariť.

Toto mi teraz beží hlavou. A keďže to nemám komu zavesiť na nos, píšem to sem. Možno sa v tom niekto nájde, možno to niekomu pomôže.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe má za sebou prvú sezónu v najvyššej lige. Očakávali sme viac, ale nebolo to zlé, hovorí šéf tímu Ralph Denk.

KOMENTÁRE

Menej rande, alkoholu aj sexu. Súčasná doba predlžuje dospievanie

Vek 25 rokov je akoby 18 z minulosti.


Už ste čítali?