Mama mala pravdu

Autor: Elena Engelová | 18.3.2014 o 8:25 | (upravené 18.3.2014 o 13:04) Karma článku: 10,81 | Prečítané:  172x

Viem, že by som sa mala v súčasnej dobe zamýšľať nad voľbami a nad tým, kam sa Slovensko s novým prezidentom pomkne. Snahu niečo ovplyvniť som vyjadrila tým, že som bola voliť. Kňažka, lebo okrem toho, že si myslím, že by hlava štátu mala reprezentovať svoju krajinu nielen vizážou, ale aj kultivovanosťou a intelektom, bola som doňho na strednej buchnutá.

Vyfúkla mi ho nejaká baletka. Viem, že to nie je z hľadiska dnešnej spoločenskej situácie dôležité, ale keď si pomyslím, že som už mohla byť takmer prvou dámou...

K politike sa nebudem vyjadrovať, moja mama mi povedala, že tomu nerozumiem, tak sa odvtedy toho držím a dôverujem všetkým tým, ktorí tomu rozumejú lepšie. Počnúc štvrtou cenovou kategóriou, až po analytikov. Politikom nedôverujem, lebo si myslím, že si z nás robia prdel.

Keď niekto povie, že je hrdý na Slovákov, že vedia vyžiť aj z mála, takže keď bude zle, tak prežijú, to považujem za krutý žart. Má byť zle? Toto sľubuje kandidát na hlavu štátu?

Priznám sa, že nesledujem televíziu, nepočúvam rozhlas, púšťam si muziku a občas nejaké filmy. A budem tak robiť aj naďalej, lebo keď občas omylom niečo zazriem, mám pocit, že som spadla z mesiaca. Panoptikum plastikových figurín, porno herci, zúfalci, ktorí si myslia, že keď zmiznú z obrazovky, prestanú existovať, kultúrna bieda.

Občas sa mi donesie, ako to funguje v bežnom svete, ako má pár ľudí kúpené Slovensko a túžim sa na ten mesiac zas vrátiť. A tak si radšej zoberiem motyčku a zaleziem na záhradku, alebo sadnem k stroju a pracujem, aby som prehlušila myšlienku na to, že môžem čokoľvek ovplyvniť. Mama mala pravdu, nerozumiem tomu a ani to nepochopím.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Drucker: Keby Blanár zrušil súťaž na CT, nečelil by dnes otázkam

Angažovanie Tomáša Szalaya, niekdajšej pravej ruky ministra Rudolfa Zajaca, vyvolalo podľa Druckera otázky v Smere.

EKONOMIKA

Vážny sa bude voziť v luxuse za štátne peniaze

Súťaže sa zúčastnila iba jedna firma.

SVET

Modul Schiaparelli sa roztrieštil o Mars, mohol aj vybuchnúť

Dve nové stopy ukazujú miesto nárazu stratenej sondy.


Už ste čítali?