Prvé tankovanie

Autor: Elena Engelová | 13.3.2014 o 6:10 | Karma článku: 11,02 | Prečítané:  444x

Došlo na moje prvé hrdinské samostatné tankovanie. Po informácii, že ženy s tým majú zväčša problémy sa môj žalúdok o poznanie zmenšil, ale červené svetielko bolo nekompromisné. S ospravedlňujúcou myšlienkou, že niekto musí byť prvý, kto tie stojany zrámuje, vydala som sa na náročnú a dobrodružnú akciu.  

Jedno tankovanie mám už za sebou, ale to bolo s asistenciou, to sa neráta. Nácvik mi však prišiel vhod. Auto som bez úhony zaparkovala pred stojanom a tak , ako ma to môj muž učil, otvorila som dvierka nádrže, kryt odtočila, položila na strechu auta, dala pozor, aby som nenačapovala naftu a už som len sledovala kolieska, ako mi ukrajujú z euráčov. Dvadsať a dosť. Skoro na chlp presne, prešvihla som o deväť centov.

Teraz nastúpila dilema, zamknúť na tú chvíľu auto, strápnim sa? Alebo sa strápnim, keď nezamknem a niekto mi potiahne kabelku? Zoberiem si kabelku so sebou? Pani v aute za mnou zrejme chápala tvora so zetkom na zadnom skle a tak si radšej vytiahla rúž a zrkadielko. Auto som nechala otvorené, rýchlo som zaplatila, dokonca som dostala tringelt ja, oných deväť centov, lebo som nemala drobáky a už som chcela byť z tej pumpy kdesi medzi roľami na ceste domov.

Úspešne som dorazila k svojmu domu. Keď som vyberala nákup, všimla som si, že dvierka na nádrži sú otvorené a vrchnák už strechu nezdobí. Zdúpnela som. Môže byť na svete väčší idiot? Pravda je, že v nácviku nebolo zatváranie nádrže a dvierok, pamätám si to iba po platenie. Jasne, na vine je môj muž.

S úsmevom som zakývala susede z dolného konca a dúfala, že si nič nevšimla. Zobrala som bicykel a poďho hľadať potrebnú súčiastku. Cestou som stretla susedu z horného konca a plno iných spoluobčanov na bicykloch, kolieskových korčuliach, kolobežkách, s kočíkmi, so psami... mám pocit, že boli vonku asi všetci. Vyhnala ich jar a slnko. Usmievala som sa ako na výlete a pritom som pozerala z pravého jarku na ľavý.

Vrchnák sa povaľoval neďaleko pumpy. V ten deň som už radšej nič vážneho neskúšala robiť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

NKÚ sa na kauzu Evka nemusí pozrieť. Lajčáka podržali poslanci parlamentu

Za návrh, aby sa na financovanie predsedníctva pozrel Najvyšší kontrolný úrad nehlasoval ani jeden poslanec Smeru.

ŠPORT

Kuzminovej vyšiel návrat a skončila v prvej desiatke

Víťazkou druhého šprintu sezóny sa stala Laura Dahlmeierová.

SVET

Súdy extrémistom neškodia, bránia sa slobodou prejavu

Holandského politika za urážky Maročanov odsúdili bez trestu. Radikáli súdy často využívajú na svoju propagáciu.


Už ste čítali?